- این چند روز به طرز جالبی توجهم جلب خانمهایی شده بود که به هر دلیلی مرد زندگیشون غایب بود طلاق، فوت یا هرچی. و اتفاقا آدمهای موفقی هم هستن در سطح خودشون که موردی مواجه شدم باهاشون از نزدیک. ذهنم رفت پی این نکته که شاید حضور مرد باعث میشه زن اصلا به خودش فکر نکنه برای همین تا مرد محو میشه زن شکوفا میشه
- خب لزوما این درست نیست. تو از کجا میدونی موقع حضور مرد، زن تلاش نکرده؟ یعنی از کجا معلوم که مرد باعث شده زن به خودش نرسه؟
- برای اینکه داریم میبینیم که زنها چقدر خودشونو وقف شوهر و بچه میکنن
- الان دیگه فکر میکنم کمتر شده
- حالا در هر صورت فکرم توی این حوزه‌ها بود که اتفاقی دیشب یه مصاحبه از چیستا یثربی دیدم. من از وقتی چشمم به اسم چیستا یثربی خورده با مهتاب نصیرپور اشتباه گرفتمش. یعنی فکر میکردم مهتاب نصیرپور اسمش چیستا یثربی‌ه وقتی هم متوجه اشتباهم شدم دیگه نرفتم ببینم چیستا یثربی دقیقا کیه فقط در این حد میدونستم که نویسنده و کارگردان تئاتره. وقتی مصاحبه رو دیدم که طرف گفتگو چیستا یثربی‌ه کنجکاو شدم ببینم چه جور آدمیه؟ و تعجب پشت تعجب
- چطور؟
- اول اینکه گفتم بهت این چند روز ذهنم درگیر یی بود که میدیدم با فوت شوهراشون چقدر موفق شدن توی زندگی اجتماعیشون و حالا دلیلش شخصیت زن باشه یا غیبت مرد، چیستا یثربی هم جزو اون یی هست که تنها بوده 
- خب
- و یه چیز دیگه اینکه عاشق بوده و چون دیده امکان رسیدن به عشقش نیست از لج ازدواج کرده. یه ازدواج صرفا قراردادی که حتی قصد بچه‌دار شدن هم نداشتن اما بچه دار میشن و بعدش طلاق
- اینجاش شاید شبیه خیلیها باشه:)
- و علیرغم تنهایی و داشتن فرزند خیلی توی کارش موفق هست. منم که عاشق تئاتر هستم (البته بیشتر آثار کلاسیک) علاقه پیدا کردم کتابهاشو بخونم یا آثارش رو ببینم. و این داستان عشقش رو توی کتاب پستچی آورده. نمیدونم چه مدل کتابیه؟ صوتی یا نوشتاری
- حالا نتیجه؟
- هیچی. برام جالب بود دقیقا اون وقتی که ذهن من درگیر ن تنها و موفق بود، یه هویی یه مصاحبه از چیستا یثربی (که همیشه اسمش توی ذهنم بود به عنوان یه نویسنده و کارگردان) جلوی چشمام قرار گرفت. از اون زنهای جذاب که هرچند با سختیهایی دست و پنجه نرم میکنن اما همین سختیها باعث پیشرفتشون در بعدی دیگه شده نه پسرفتشون. این قابل تقدیره. و اینکه سختیها رو از جدایی از عشق، از تنهایی توی جامعه‌ی مردسالار. آشکارا بیان میکنه. و یه چیز جالبش اینه که اگرچه به عشقش نرسیده ولی انگار با هم دوستانه ارتباط دارن چون هم خودش و هم عشقش امکان ازدواج ندارن و هر کدوم یه خواسته دارن که مانع ازدواجشون شده. و جالب اینکه یه حدیث از پیامبر نقل کرد که هرکسی عاشق بشه و امکان رسیدن به عشقش رو نداشته باشه و عفاف پیشه کنه و بمیره شهید محسوب میشه. و میگفت من شهید محسوب میشم:)

- خب پس با این حساب شهید راه عشق زیاد داریم:)

- میشنوی صدای طبل رو از دور؟ این صداها با دل من بازی میکنن منو میبرن به یه جایی که نمیدونم به یه زمانی که نمیدونم

- خواهش میکنم ادامه نده 

- خب دست خودم نیست. به نظرت یه روح از گذشته‌ها توی من وجود نداره؟ 

- احتمالا یه روح دیونه هم هست:)) برو به برنامه‌ت برس

چیستا ,عشقش ,اینکه ,یثربی ,میشه ,امکان ,چیستا یثربی ,شهید محسوب ,امکان رسیدن ,چیستا یثربی‌ه ,مهتاب نصیرپور منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

بیمه پاسارگاد / نمایندگی حسین تبار فانوس شب business نابکده موبایل اهواز چاپ دیجیتال الماس لنگرود آفرشاپ در انتظار موعود دانلود برای شما افرو چت,افرو گپ,افروگپ,افروچت